فتوای آیت الله سیستانی برای محرم | نظر سیستانی در مورد ماسک زدن در محرم

لینک کوتاه : لینک کوتاه :

فتوای آیت الله سیستانی برای محرم سال ۱۴۰۰ موضوع مطلب امروزمان می باشد و قصد داریم تا به فتوای مرجع عالیقدر حضرت آیت الله سیستانی مدضله العالی را در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در محرم 1400 بپردازیم و شما عزیزان را با نظر آیت الله سیستانی در خصوص ماسک زدن در مراسمات عزاداری امام حسین علیه السلام آشنا کنیم.

فتوای آیت الله سیستانی برای برگزاری مراسم محرم در شرایط کرونا:

با نزدیک شدن به ماه محرم، بسیاری از مراجع موضع خود را در خصوص رعایت نکات بهداشتی در مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام روشن کرده اند.

دفتر آیت الله سیستانی مدظله العالی نیز در این خصوص فتوی منتشر کرده است متن آن در ذیل آمده است:

  • افزایش قابل توجه در پخش مستقیم مجالس حضرت ابا عبد الله (علیه السلام) از طریق شبکه‌های تلویزیونی و فضاهای اینترنتی
  • برگزاری مجالس خانگی در ساعت‌های معینی از شب یا روز؛ به گونه‌ای که تنها افراد خانواده و کسانی که با ایشان رفت‌وآمد دارند در آن حضور یابند.
  • پخش و توزیع پردامنه نمادهای عاشورایی، و برافراشتن پرچم‌ها و قطعات سیاه رنگ در میدان‌ها و خیابان‌ها و کوچه‌ها و دیگر فضاهای عمومی
  • در مجالس عمومی، باید همه ضوابط بهداشتی با دقت تمام رعایت گردد؛ بدین معنا که فاصله اجتماعی بین حاضران منظور شود و ماسک‌های بهداشتی و دیگر لوازم بازدارنده از گسترش ویروس کرونا مورد استفاده قرار گیرد.
  • در این مورد همچنین لازم است به تعداد مجاز حاضران برابر با ضوابطی که مقامات ذی‌ربط تعیین می کنند، اکتفا شود، که البته این موضوع با توجه به برگزاری مراسم در فضاهای سرپوشیده یا باز، و بسته به میزان گسترش ویروس در شهرهای مختلف، تفاوت دارد.

 

پاسخ دهید

بدون دیدگاه